Haber

Adana’da tefecilik soruşturmasında 2 zanlı tutuklandı

Adana’da düzenlenen tefecilik operasyonunda gözaltına alınan 20 zanlıdan ikisi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi Mali Büro Amirliği tarafından 3 Ocak’ta düzenlenen tefecilik operasyonunda gözaltına alınan 20 zanlının işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 6’sı savcılık talimatıyla ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 14’ü adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen zanlılardan ikisi tutuklanırken, 8’i adli kontrole tabi tutularak 12’si serbest bırakıldı.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılanlardan 2020 yılında tefecilik operasyonunda gözaltına alındığı belirtilen Zeynep K., kendisine engel olan bir kadın polisin elini ısırarak, taciz edilmemek için sık sık saç rengini değiştirdi. güvenlik güçleri tarafından yakalananlara da yer verildi.

operasyon tarihi

KOM Şubesi Maliye Bürosu tarafından 254 kişiyi tefecilik yaparak mağdur ederek 12 milyon 600 bin lira haksız kazanç sağladığı öne sürülen 20 zanlı, 3 Ocak’ta düzenlenen operasyonda yakalandı.

Zanlılardan Zeynep K.’nin de 2020 yılında düzenlenen tefecilik operasyonu kapsamında gözaltına alındığı, evinde yapılan aramada borçluların isim listesini yutmaya çalıştığı, kadın polis memurunun gözaltına alındığı bildirildi. engel olan elini ısırdı. Öte yandan Zeynep K’nin yakalanmamak için sık sık saç rengini değiştirdiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu