Haber

İsrail’de Kara Operasyonu Kararı Onaylandı: Netanyahu “Hamas’ı Yok Edeceğiz” Dedi

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne saldırıları aralıksız devam ederken, İsrail’deki savaş kabinesi oybirliğiyle kara operasyonunu onayladı.

Başbakan Netanyahu, ‘Savaş zor ve uzun olacak’ dedi. İsrail Genelkurmay Başkanı Korgeneral Halevi, “Büyük bir kuvvetle girmekten başka çare yok” dedi.

İsrail savaş kabinesi kara operasyonu kararını onayladı. 7 Ekim’den bu yana ilk kez basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, şunları söyledi: Savaşın ikinci aşaması dün başladı. Uzun ve zor olacak. “Hamas’ı yok edeceğiz” dedi.

İsrail ile Hamas arasında 7 Ekim’den bu yana devam eden çatışmalar nedeniyle binlerce sivil hayatını kaybetti. Gazze Şeridi’ne hem havadan hem de karadan saldırılarını yoğunlaştıran İsrail Ordusu’ndan yapılan son açıklamada şöyle denildi: ” Büyük bir güçle topraklarına girmekten başka çare yok.”

Netanyahu, savaşın başlangıcından bu yana ilk kez basının sorularını yanıtladı. Hamas’ın saldırılarına yol açan durumun sorumluluğunu üstlenip üstlenmeyeceği soruldu. Netanyahu, “Savaş bittikten sonra her soruyu cevaplayacağız. Korkunç bir ihmal vardı. çevrilmemiş taş kalmayacak. “Şimdi benim görevim ülkeyi kurtarmak” dedi.

İsrail savaş kabinesinin kara operasyonu kararını onaylamasının ardından ilk kez soruları yanıtlayan Netanyahu, “Gazze Şeridi’ndeki savaş zor ve uzun olacak. Bu bizim ikinci bağımsızlık savaşımız. Bu benim hayatımın misyonu. İkinci” Aşama dün gece başladı. Savaş kabinesi kara operasyonu kararını onayladı.” söz konusu.

Savunma Bakanı Gallant yaptığı açıklamada, “Rehinelerin ülkemize iadesi için çaba harcıyoruz. Onları geri getirmek için her şeyi yapmaya hazırız. Bu bizim ikinci önceliğimiz değil. Bu bizim için son derece önemli. Askeri baskı arttıkça” dedi. Bu hedefe ulaşma şansımız artacaktır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu